HELİKOPTER KİRALAMA HATTI : +90 533 920 60 80

Kargo Helikopteri

Betaz Havacılık kargo helikopteri ile kara yoluyla ulaşılması zor yerlere yük taşınması, GSM baz istasyonları, Teleferik inşaatı, Rüzgar türbinleri montajı demontajı, orman ve sanayi yangınlarını söndürme operasyonlarını uzman kadrosuyla yapmaktadır.

Dünyada sayısız uçak üretici şirketleri vardır. Uçaklar atölyelerde bile üretile bilmektedir. Oysa aynı konu helikopterler için geçerli değildir. Helikopter özgün bir hava aracıdır. Uçakların hava limanlarına inmekten başka bir seçeneği olmamasına karşın helikopter tekerlik veya lastiklerini koya bileceği her hangi bir zemine ine bilmektedir. İşte bu özellik helikopter için havacılık sektöründe özel bir alan açmaktadır.

Merkezi İzmir'de bulunan Betaz Havacılık helikopter ile VIP yolcu taşımacılığı, Helikopter kiralama, uçak kiralama, zirai ilaçlama helikopteri, zirai ilaçlama uçağı , yangın söndürme helikopteri, havadan fotoğraf çekimi ve sair faaliyetlerinin yanında kargo helikopteri ile harici yük taşımacılığı başka bir deyişle helikopterle yük taşımacılığı işini yapmaktadır. Kargo helikopteri diye nitelendirdiğimiz ağır yük helikopteri ile Teleferik direklerinin montajı, büyük ebatlı yüklerin helikopterle taşınması, GSM baz istasyonlarının montajı, Rüzgar pervanelerinin montajı ve taşınması işlerini profesyonelce ve itinayla yapmaktadır. Kara yoluyla ulaşılması zor bölgelere yük taşınması işini kargo helikopteri ile yapmakta olan şirketimiz bu konuda büyük deneyim sahibidir. Şirketimiz ayrıca yangın söndürme helikopteri ile Orman Bakanlığı orman yangınlarını havadan söndürme işi ihalesini yıllarca üstlenmiş, sayıları 20 adede varan özel ve su atar sistem ile ( bambi bucket ) donatılmış yangın söndürme helikopteri ile başarılı orman yangın söndürme geçmiş ve deneyimine sahiptir.

Kargo helikopteri ile İzmir, Antalya, Ankara, İstanbul, Muğla, Bursa gibi illerde olduğu gibi tüm Türkiye genelinde hizmet vermektedir. Yakın gelecekte Kargo helikopteri İzmir, Kargo helikopteri İstanbul, Kargo helikopteri Antalya, Kargo helikopteri Ankara, Kargo helikopteri Bursa gibi temsilcilikler oluşturmayı planlamaktayız.   Bundan yaklaşık 10 sene önce helikopter kiralama, uçak kiralama, helikopterle yük taşımak, helikopterle zirai ilaçlama yapmak aşırı lüks bir iş olarak kabul ediliyordu. Oysa günümüzde kargo helikopteri, helikopter kiralama, hava taksi işleri sıradan bir talep haline geldi. Artık yatırımcılar kargo helikopteri kiralayarak yani helikopter ile yük taşımak işini zamandan tasarruf yöntemi olarak görüyorlar.

Helikopterle yük taşımak Türkiye için önemli bir önem arz etmektedir. Türkiye dağlık coğrafyaya sahip bir ülkedir. Ormanlarla kaplı sarp arazilerde yol açmak hem çok zor ve pahalıdır, hem de ormanlara zarar vermektedir. Helikopterle yük taşımacılığı işi bu nedenle önem kazanmaya başlamış, kargo helikopterleri sektöre hızlı bir şekilde girmeye başlamıştır. Helikopterle yük taşıma işi Betaz Havacılığın uzmanlık alanıdır. Sadece Türkiye'de değil tüm dünyada bu konuda isim yaratmış bir şirket olduğumuzu bildirmek gurur vericidir.